15 49.0138 8.38624 none both 0 4000 1 0 horizontal https://justnature.pl 300 1
sticky-logo

Czy implant zęba jest bolesny?

14 lipca, 2022
351 VIEWS
czy implant zęba jest bolesny

Implantologia jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin. Sam zabieg polega na umieszczeniu w miejscu ubytku odpowiednika korzenia zęba. Ten z biegiem czasu łączy się z kością. Kolejnym krokiem jest umieszczenie korony. Implant zęba wszczepia się na stałe. Jest to skuteczne rozwiązanie zarówno w przypadku pojedynczych ubytków, jak i kilku znajdujących się obok siebie. Czy taki zabieg chirurgiczny jest bolesny?

Co warto wiedzieć na temat wszczepiania implantów zębów?

Należy zaznaczyć, że opisywany proces jest dość czasochłonny. Pierwszym krokiem jest konsultacja, podczas której okaże się czy dany pacjent kwalifikuje się do zabiegu. Jeśli w danym czasie jesteśmy przeziębieni, mamy chorą błonę śluzową jamy ustnej lub towarzyszy nam stan zapalny kości i obszarów okołokostnych, trzeba odłożyć go na później. Kolejnym wykluczeniem jest zbyt duży zanik kości, który uniemożliwia wszczepienie implantu.

Jeśli pacjent nie ma żadnych przeciwwskazań, na kolejnej wizycie odbywa się zabieg. Po upływie 7-10 dni trzeba zgłosić się na zdjęcie szwów. Kolejne 3-5 miesięcy to czas osteointegracji, czyli zrastania się kości z implantem. Dopiero po tym czasie zakłada się koronę.

Czy implant zęba powoduje ból?

Wielu osobom zaawansowane zabiegi chirurgiczne kojarzą się z bólem i dużym dyskomfortem. Należy jednak zaznaczyć, iż odbywają się one przy wykorzystaniu znieczulenia miejscowego. Z tego względu pacjenci mogą poczuć się bezpiecznie. Jeśli korzystamy z usług nowoczesnej, profesjonalnej kliniki, która bazuje na zaawansowanych technologiach, okres rekonwalescencji również nie będzie uciążliwy.

Duże znaczenie ma też doświadczenie lekarza, który będzie przeprowadzać zabieg. Sam implant zęba jest rozwiązaniem bardzo komfortowym dla pacjenta. W trakcie wszczepiania nie trzeba okaleczać innych zębów. Co więcej implanty są bardzo wytrzymałe i trwałe. To zaś przekłada się na pełną swobodę wykonywania wszystkich codziennych czynności.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Inwestycja w Zdrowie: Klucz do Sukcesu Twojej Firmy

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x