15 49.0138 8.38624 none both 0 4000 1 0 horizontal https://justnature.pl 300 1
sticky-logo

Nauka hiszpańskiego – największe mity!

14 lipca, 2022
294 VIEWS
Nauka-hiszpanskiego-–-najwieksze-mity

Obecnie język hiszpański jest jednym z najczęściej nauczanych języków w Polsce i Europie. Postanowiliśmy zatem nieco bliżej przyjrzeć się temu językowi. Poniżej obalamy główne mity, które dotyczą nauki hiszpańskiego. W większości przypadków odnoszą się one również do innych języków.

Nauka hiszpańskiego wymaga talentu językowego

Niektórzy uważają, że aby nauczyć się hiszpańskiego lub innego języka obcego, trzeba mieć talent. W rzeczywistości ponadprzeciętnym talentem do języków obcych cieszą się nieliczni. Zdecydowana większość osób posługujących się kilkoma językami posiada absolutnie przeciętne zdolności językowe. Tym samym kurs hiszpańskiego to opcja dla każdego, kto chce się nauczyć mówić w tym pięknym języku.

Czy kurs hiszpańskiego to głównie nauka gramatyki?

Nauka języków w polskich szkołach opiera się głównie na wkuwaniu zasad gramatycznych. Przez to wiele osób wychodzi z przekonania, że również kurs hiszpańskiego i innych języków obcych polega na nauce gramatyki. W rzeczywistości aby płynnie posługiwać się językiem obcym, wcale nie trzeba znać wszystkich zasad gramatyki. Ważne są podstawy, natomiast reszty uczymy się podczas porozumiewania się w obcym języku. Dlatego też na kursie hiszpańskiego głównie rozmawia się w języku obcym.

Język hiszpański jest trudny? Nic z tych rzeczy!

Kolejny mit dotyczy trudności języka hiszpańskiego. Okazuje się natomiast, że jest to jeden z najprostszych języków do nauki dla Polaka. Gramatyka może się wydawać trudna na przykład Brytyjczykom, jednak Polakowi nie sprawi dużych kłopotów, gdyż wiele zasad jest podobnych do tych obowiązujących w języku polskim. Przede wszystkim bardzo podobna jest budowa zdań.

Kurs hiszpańskiego wymaga poświęcenia dużej ilości czasu

Tym, co wielu ludzi powstrzymuje przed zapisaniem się na kurs hiszpańskiego, jest brak czasu. Wydaje im się bowiem, że muszą poświęcić kilka dni w tygodniu, jeśli chcą szybko nauczyć się języka. W rzeczywistości wystarczy kilka godzin tygodniowo na udział w kursie i naukę w domu. Dotyczy to zresztą większości języków obcych. Warunkiem jest rzecz jasna udział w dobrym kursie, prowadzonym w odpowiedni, fachowy sposób.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Kamienie szlachetne o różnych kolorach. Przegląd najpopularniejszych

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x