15 49.0138 8.38624 none both 0 4000 1 0 horizontal https://justnature.pl 300 1
sticky-logo

Rogaliński Park Krajobrazowy – nie tylko dęby!

19 lipca, 2021
421 VIEWS
rogaliński park krajobrazowy

Jest jednym z najpiękniejszych zakątków, jakimi może nas oczarować Wielkopolska, a wycieczki po jego terenie mogą sprawić każdemu z nas wiele radości. Rogaliński Park Krajobrazowy to nie tylko słynne dęby, ale i inne atrakcje. Na co warto zwrócić uwagę?

Rogaliński Park Krajobrazowy – najbardziej znane atrakcje

Rogalin, kuszący potężnymi dębami i pięknym zespołem parkowo-pałacowym, bez wątpienia dla wielu z nas stanie się bardzo ważnym punktem w programie wycieczki po okolicach Poznania. Warto jednak pamiętać i o innych ciekawostkach, z jakimi można się w tej części kraju spotkać.

Pradolina Warty zachwyca oraz rozciągające się nad tą rzeką łęgi. Park ten jest idealnym miejscem dla tych osób, którym marzą się ornitologiczne obserwacje. W czasie wycieczki po okolicach Rogalińskiego Parku Narodowego można się spotkać z wieloma ciekawymi gatunkami ptaków. Występuje tu ponad 200 gatunków, w gronie których pojawiają się ptaki bardzo rzadko spotykane w innych regionach kraju.

Kaczki, rybitwy, mewy, żurawie oraz kormorany – oto wybrane gatunki, z jakimi można się tu spotkać. Okolice Rogalina są też atrakcyjnym obszarem dla orlików krzykliwych, bielików oraz dla bocianów czarnych.

Rogaliński park krajobrazowy jest też bogaty w gęstą sieć szlaków pieszych i ścieżek dydaktycznych. Dzięki nim, bardzo łatwo więc zaplanować ciekawą wycieczkę!

Można cieszyć się aktywnym wypoczynkiem na łonie natury, podziwiać piękne widoki oraz odwiedzać cenne zabytki. Tu, w okolicach Rogalina, czekają też takie atrakcje, jakimi są liczne ośrodki jeździeckie. Tym, który zasługuje na szczególne wyróżnienie, jest Centrum Hipiki Antoniego Chłapowskiego w Jaszkowie. To największe centrum jeździectwa w Europie, któremu z pewnością warto poświęcić swój czas.

Rogaliński park krajobrazowy zachwyci też fanów architektury!

Obok pałacu Raczyńskich w Rogalinie, cennymi perełkami budownictwa są takie obiekty, jak drewniany kościół św. Michała Archanioła i Matki Boskiej Wspomożenia Wiernych w Rogalinku czy drewniany kościół św. Jakuba Apostoła w Żabnie. Na uwagę zasługuje również późnogotycki kościół św. Barbary z połowy XV wieku w Jaszkowie, obok którego znajduje się Izba Pamięci błogosławionego Edmunda Bojanowskiego – założyciela zgromadzenia i twórcy ochronek wiejskich w Polsce.

Wszystkie te atrakcje zasługują na uwagę turystów i sprawiają, że Wielkopolska dla każdego z nas może się okazać niezwykle atrakcyjnym kierunkiem wycieczki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Jak dopasować siodełko do roweru?

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x