15 49.0138 8.38624 none both 0 4000 1 0 horizontal https://justnature.pl 300 1
sticky-logo

Puszcza Borecka – pojezierze Ełckie i Mazurskie

19 lipca, 2021
752 VIEWS
puszcza borecka

Puszcza Borecka to ciekawy cel wycieczki dla każdego, kto chce aktywnie spędzić wolny czas i nacieszyć się pięknem przyrody. Ten wspaniały kompleks leśny jest jednym z najcenniejszych skarbów, jakimi może się pochwalić Pojezierze Ełckie.

Zalicza się też do największych atrakcji przyrodniczych, z jakimi można się spotkać na terenie Pojezierza Mazurskiego. Co warto wiedzieć na temat tego lasu? Jakie atrakcje czekają na jego terenie?

Puszcza Borecka – atrakcje

Powodów, dla których warto odwiedzić Puszczę Borecką, jest wiele. Ten piękny kompleks leśny to spora powierzchnia pełna zieleni. W czasie wycieczki po jej terenie można nacieszyć się widokiem łęgów i lasów olsowych, oraz ciekawymi gatunkami zwierząt. Łosie, jelenie, sarny, wilki o raz rysie – oto mieszkańcy Puszczy Boreckiej, którym warto poświęcić więcej uwagi.

Ten wspaniały kompleks leśny może się też pochwalić żubrami, które żyją na wolności. Warto wiedzieć, że ich stado jest drugim pod względem wielkości stadem w Polsce. Obserwacja tych zwierząt w ich naturalnym środowisku może każdemu z nas sprawić wiele radości. Najlepszym punktem do obserwacji tych zwierząt jest wieża w Wolisku, stojąca na terenie dawnego Ośrodka Hodowli Żubra.

puszcza borecka 3

Puszcza Borecka jest też obszarem niezwykle atrakcyjnym dla tych turystów, którzy chcą obserwować ptaki. Na ornitologów czeka tu aż 140 gatunków ptaków, w gronie których pojawiają się orliki krzykliwe, bociany czarne, żurawie oraz siewki rzeczne. Świat płazów godnie reprezentuje rzekotka drzewna. W wodach tutejszych jezior można ujrzeć tak ciekawe gatunki ryb, jak leszcz, amur biały, sieja czy szczupak.

Na terenie tego wspaniałego kompleksu leśnego nie brak też ciekawych pomników przyrody, godnie reprezentowanymi przez potężne głazy narzutowe. Można je zobaczyć m. in. w rejonie Ruskiej Wsi oraz Starych Juch. Wszystkie te atrakcje sprawiają, że wycieczki po terenie Puszczy Boreckiej stają się nie lada gratka dla każdego miłośnika przyrody, a wypoczynek w tej części Pojezierza Ełckiego może każdemu z nas dostarczyć niezapomnianych wrażeń.

Jeśli planujesz podróż do tego pięknego miejsca warto sprawdzić wcześniej jak się tam dostać w sposób szybki i najlepszy dla środowiska. Dobrym rozwiązaniem jest podróż komunikacją zbiorową. Rozkład jazdy PKS we Włocławku – przyda się, kiedy planujesz swoją podróż po Polsce i innych krajach. Dzięki przewozom autobusowym dotrzesz w wiele ciekawych miejsc, bez zamartwiania się o samochód!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Piękna plaża, komfortowe noclegi – Ustronie Morskie i apartamenty nad morzem idealne na wakacje!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x