15 49.0138 8.38624 none both 0 4000 1 0 horizontal https://justnature.pl 300 1
sticky-logo

Jak kobiety chronią piersi w trakcie walk bokserskich?

7 lipca, 2022
667 VIEWS
W jaki sposób chronić kobiece piersi podczas treningu boksu?

Obecnie wiele kobiet trenuje sporty walki, w tym boks. Dla przedstawicielek płci pięknej to doskonały sposób na wymodelowanie sylwetki, wzmocnienie siły mięśni, poprawę ogólnej kondycji fizycznej, a także wyładowanie stresu, kontrolę emocji, pokonywanie własnych słabości oraz podbudowanie pewności siebie. Do każdego treningu oraz późniejszej walki trzeba się odpowiednio przygotować. W dzisiejszym artykule odpowiemy na pytanie, jak chronić piersi w czasie ringowych pojedynków. Zapraszamy do lektury.

Piersi – jedna z najważniejszych części ciała kobiety

Piersi to jedna z najważniejszych części ciała każdej kobiety. To prawdziwy atrybut kobiecości. Nic więc dziwnego, że wszystkie panie przykładają ogromną wagę do ich wyglądu. Każda z nich chciałaby mieć idealny biust. Jednak piersi to nie tylko kwestia estetyczna. To również istota macierzyństwa, dlatego tak ważne jest, aby w czasie treningów i walk bokserskich dbać o ich prawidłową ochronę.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, doradca klienta w sklepie bokserskim Leone Polska, który jest oficjalnym przedstawicielem znanej włoskiej marki Leone1947: Kobiece piersi są wyjątkowo wrażliwą i silnie unaczynioną częścią ciała. Mimo że nie da się ich złamać ani zwichnąć, to ból po otrzymaniu ciosu w okolice biustu jest czasem nie do zniesienia. Bez względu na to, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z boksem i ćwiczysz okazjonalnie, czy jesteś już doświadczoną zawodniczką i bierzesz udział w zawodach, powinnaś zadbać o ochronę swoich piersi. Najlepiej jest zrobić to poprzez noszenie odpowiednio wyprofilowanego biustonosza z wkładkami chroniącymi przed uderzeniami.

Ochraniacz na piersi – najlepszy sposób ochrony biustu

Najlepszym sposobem ochrony kobiecego biustu jest zakup wysokiej jakości ochraniacza na piersi. To rodzaj specjalnego stanika z miękkimi miseczkami i wyjmowanymi wkładkami ochronnymi wykonanymi ze wzmocnionej pianki. Poza pełnieniem funkcji ochronnej, biustonosze tego typu odpowiadają za właściwe podtrzymywanie piersi, co wpływa pozytywnie na wygodę noszenia i przekłada się na zwiększenie komfortu treningu.

Dostępne na rynku ochraniacze kobiecych piersi różnią się pomiędzy sobą budową oraz rodzajem zastosowanego wypełnienia ochronnego. W sklepach sportowych znaleźć można topy z dwoma odseparowanymi od siebie piankowymi miseczkami oraz modele połączone, bez wyraźnego oddzielenia miseczek na każdą z piersi.

O czym należy pamiętać, wybierając damski ochraniacz na piersi?

Wybierając ochraniacze bokserskie na piersi, należy pamiętać o kilku istotnych czynnikach. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na dobór prawidłowego rozmiaru. Trening w źle dopasowanym biustonoszu jest bardzo niekomfortowy, przez co trudno skupić się na wykonywanych ćwiczeniach. Rozmiar stanika ochronnego dobierany jest do obwodu klatki piersiowej mierzonego pod biustem oraz w biuście. Przed wizytą w sklepie warto więc dokonać dokładnych pomiarów. Końcowy wybór zależy też od kształtu i kondycji piersi, a także indywidualnej budowy ciała.

Odpowiedni rozmiar to jednak nie wszystko. Równie ważny jest nowoczesny wygląd biustonosza. W sklepach sportowych dostępna jest niezliczona liczba staników w rozmaitych kolorach i wzorach. Dzięki temu każda z pań z pewnością znajdzie model idealnie dopasowany do swojego gustu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Domowe inhalacje na zatoki z ziół, soli fizjologicznej, Amolu

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x