15 49.0138 8.38624 none both 0 4000 1 0 horizontal https://justnature.pl 300 1
sticky-logo

Dlaczego projektowaniem zieleni w przestrzeni miejskiej zajmują się specjaliści?

17 sierpnia, 2022
236 VIEWS
Projektowanie zieleni – dlaczego zajmują się tym profesjonaliści

Estetyczna i zadbana zielona przestrzeń stanowi najlepszą wizytówkę miasta. Właściwie zaprojektowany teren zieleni nie tylko znacząco podnosi estetykę, ale też stanowi doskonałe miejsce do relaksu i spotkań w gronie rodziny oraz przyjaciół. Stworzenie miejsca do odpoczynku, zielonego zacisza, w którym możemy oddać się błogiemu relaksowi i delektować spacerami na łonie natury, nie jest jednak łatwą sprawą. Dlatego aranżacje parków, promenad czy bulwarów, są wykonywane są przez doświadczonych specjalistów.

Rzetelny projekt

Pierwszym krokiem do stworzenia wyjątkowej aranżacji miejskiej zieleni jest wykonanie szczegółowego projektu oraz jego wizualizacji. Dzięki niej  można uniknąć wielu poważnych błędów, takich, jak choćby niewłaściwe rozmieszczenie roślin i elementów małej architektury. Ponadto wizualizacja pozwala naocznie sprawdzić, jak będzie wyglądał projekt po realizacji. Godną polecenia firmą, z wieloletnim doświadczeniem w zakresie projektowania terenów zieleni – zarówno terenów publicznych, jak parki czy skwery oraz obiektów prywatnych jest Pracownia Projektowa Magdalena Loose w Gdańsku.

Profesjonaliści w swoich projektach uwzględniają wiele istotnych kwestii, między innymi:

  • formę ukształtowania terenu,
  • obecność małej architektury,
  • nasłonecznienie terenu,
  • obecność stawów i cieków wodnych,
  • rodzaj gleby.

Czynniki te mają wpływ nie tylko na rozwój roślin w ogóle, ale i na kwestie związane z pielęgnacją ich w przyszłości. Dodatkowo uwzględnienie wszystkich tych aspektów umożliwia stworzenie nie tylko atrakcyjnej wizualnie, ale również funkcjonalnej użytkowo przestrzeni zielonej.

Skrupulatnie dobrane gatunki roślin

Korzystając z usług firmy oferującej profesjonalne projekty terenów zieleni, daje pewność, że rośliny, które będą rosły w parku czy na bulwarach, znajdą się tam nieprzypadkowo. Projektanci w swoich planach skrupulatnie dobierają gatunki roślin do miejsca, tak, by zapewnić im optymalne warunki wzrostu.

Pełen profesjonalizm

Aranżacje terenów zieleni w przestrzeni miejskiej jest dosyć dużą inwestycją. W związku, z czym nie ma mowy, by w projekcie pojawiły się jakiekolwiek przypadkowe rośliny, które w późniejszym czasie nie odnajdą się w danych warunkach. Wiedza oraz doświadczenie profesjonalistów pozwalają im nam stworzenie unikalnych oraz pięknych skwerów, w których można miło spędzić wolny czas zarówno aktywnie, jak i podczas leniwych spacerów. Specjaliści potrafią stworzyć zieloną przestrzeń dopasowaną do potrzeb wszystkich mieszkańców miasta.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ Czy można łowić bez karty wędkarskiej?

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x