15 49.0138 8.38624 none both 0 4000 1 0 horizontal https://justnature.pl 300 1
sticky-logo

W jaki sposób ogrzewanie sufitowe jest korzystne dla środowiska naturalnego?

13 lipca, 2023
134 VIEWS

Coraz częściej sięgamy przy budowie domów po rewolucyjne rozwiązania, które mają podnieść nasz komfort życia, ale też są znacznie mniej inwazyjne dla środowiska naturalnego. To na przykład podgrzewanie podjazdów matami grzewczymi ułatwiające wjazd do garażu po pochyłej drodze i zapobiegające poślizgnięciom, czy też ogrzewanie sufitowe, które zyskuje coraz większą popularność. Sprawdź, dlaczego powinieneś w nie zainwestować!

Dlaczego warto mieć podgrzewany podjazd?

Czy wiesz, że za brak odśnieżonego chodnika pod Twoją posesją możesz otrzymać mandat? Nie musisz jednak robić tego ręcznie – wystarczy zainwestować w podgrzewanie podjazdów przy pomocy maty z termoregulacją, która załącza się tylko wtedy, gdy to konieczne – bez generowania niepotrzebnych strat energii. Możesz w ten sposób zadbać również o bezpieczeństwo swoich bliskich, zapobiegając ich upadkom na śliskich płytkach tarasowych, czy na wjeździe do garażu. Takie rozwiązanie, podobnie jak innowacyjne ogrzewanie sufitowe, poleca Termofol.

Jak działa ogrzewanie sufitowe?

To bardzo ciekawy sposób ogrzewania pomieszczeń, nie tylko z uwagi na niestandardowy sposób umieszczenia folii grzewczej, ale również generowanie promieniowania podczerwonego. Ludzie i przedmioty mają zdolność jego absorbowania, co sprawia, że nawet przy względnie niewysokiej temperaturze pomieszczenia odczuwa się wysoki komfort cieplny. Ogrzewanie sufitowe oddaje ciepło całą swoją płaszczyzną, wnikając również w przegrody ścienne.

Dlaczego ogrzewanie sufitowe jest korzystne dla zdrowia?

Ten wyjątkowy pomysł został przetestowany w surowych skandynawskich warunkach i cieszy się doskonałymi opiniami specjalistów w zakresie zdrowia. Nawet 3 stopnie mniej niż zwykle na termometrze nie wpływają negatywnie na komfort termiczny domowników, a pozwalają oszczędzać energię elektryczną. W dodatku nie wywołuje to konwekcji powietrza, co sprawia, że cząstki kurzu nie unoszą się do góry, co jest niezwykle korzystne w przypadku osób z alergiami.

Dlaczego ogrzewanie sufitowe jest korzystne dla środowiska?

To bardzo charakterystyczny sposób na docieplenie pomieszczeń, który nazywa się „czystą energią”. Oznacza to, że ogrzewanie sufitowe nie ma negatywnego wpływu na środowisko! Przy połączeniu z fotowoltaiką można zafundować sobie również podgrzewanie podjazdów i tym samym dzięki słońcu mieć niemal darmowe ciepło w domu, a przy tym bezpieczne chodniki wokół niego. Takie systemy nie generują popiołu ani strat wynikających ze spalania paliwa, ponieważ nie wymagają one posiadania kotłów. To również duży plus dla tych, którzy chcą budować oszczędnie – nie muszą mieć kotłowni.

Dlaczego warto zainwestować w inteligentne systemy grzewcze?

Współczesna technologia podsuwa nam wiele ciekawych rozwiązań pozwalających ograniczać wysokość rachunków bez niekorzystnego wpływu na komfort czy zdrowie. Podgrzewanie podjazdów jako sposób na brak konieczności ich regularnego odśnieżania, cieszy się coraz większą popularnością, podobnie jak ogrzewanie sufitowe. Sprawdź je w swoim domu – to prawdziwa rewolucja termiczna, w dodatku w naprawdę atrakcyjnej cenie!

 

Artykuł partnera

ZOBACZ RÓWNIEŻ Co można zrobić z kartonu?

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x