15 49.0138 8.38624 none both 0 4000 1 0 horizontal https://justnature.pl 300 1
sticky-logo

Automatyczne bramy dwuskrzydłowe: Jakie są koszty eksploatacji?

10 grudnia, 2024
145 VIEWS

Automatyczne bramy dwuskrzydłowe stanowczo zwiększają komfort i ergonomię użytkowania każdej hali logistycznej oraz zakładu pracy, bez względu na skalę działania lub główny sektor działalności. Jednak, wiele osób decyduje się na zakup takiej formy wejścia także w obiektach prywatnych oraz samych instytucjach, zapewniając oszczędność miejsca i doskonałe bezpieczeństwo, bez naruszania estetyki. W dzisiejszym artykule przedstawiamy wszystkie elementy, które należy wziąć pod uwagę podczas próby oszacowania finalnych kosztów eksploatacji.

Koszt inwestycji

Pierwszym kosztem jest sam zakup idealnego rozwiązania dla dedykowanego obiektu, co wcale nie jest łatwym zadaniem. Właśnie dlatego, warto skorzystać z pomocy prawdziwych profesjonalistów, takich jak zespół Elektrobim, którzy pomogą dobrać optymalny model. Co więcej, specjaliści zalecą także najlepszy napęd do bramy dwuskrzydłowej, co także generuje wiele kłopotów wśród niedoświadczonych właścicieli infrastruktury.

To pokazuje jednocześnie pierwszy, a zarazem największy koszt, jaki wiąże się z zakupem specjalistycznego wyposażenia. Jednak, użytkownicy muszą pamiętać również o innych kosztach, które wynikają z codziennego użytkowania tak zaawansowanego wyposażenia. W tym celu wyróżnia się kilka kategorii wydatków!

Automatyczne bramy dwuskrzydłowe a cena użytkowania

Na wstępie należy wyróżnić sam koszt energii elektrycznej. Warto pamiętać, że opisywane dzisiaj automatyczne bramy dwuskrzydłowe czerpią energię podczas samej pracy, ale również w trakcie włączonego trybu czuwania aparatury. W konsekwencji, oszacowanie miesięcznych lub rocznych kosztów eksploatacji wymaga obserwacji bieżącej pracy i aktualnych kosztów energii elektrycznej. O czym jeszcze należy pamiętać, planując budżet związany z użytkowaniem bramy dwuskrzydłowej?

Drugim rodzajem kosztów są wydatki przeznaczone na regularne i kompleksowe przeglądy serwisowe oraz niezbędne działania konserwacyjne. Tylko w ten sposób właściciel zakładu jest w stanie zapewnić bezproblemowe i sprawne funkcjonowanie automatycznych bram. Zatem, o jakich kosztach mowa?

Do tej kategorii zalicza się wydatki związane z jednorazowymi serwisami, dedykowanymi konkretnym naprawom lub usprawnieniom. Taka wizyta może wynosić nawet kilkaset złotych, w zależności od zaawansowania i skomplikowania problemu. Jednocześnie, należy pamiętać o systematycznym smarowaniu oraz czyszczeniu poszczególnych segmentów urządzenia, przynajmniej raz w roku.

Serwisant może równie zalecić wymianę dodatkowych akcesoriów, na przykład pilotów, a także instalację specjalnej aparatury – w tym fotokomórek. Finalnie, do wszystkich kosztów można doliczyć również wartość rocznego ubezpieczenia, zwłaszcza gdy nasz moduł stanowi część zintegrowanego i połączonego systemu bezpieczeństwa oraz ochrony. Zatem, ostateczny koszt eksploatacji automatycznych bram dwuskrzydłowych zależy od intensywności użycia, okoliczności pracy, ale także – jakości urządzeń oraz montażu.

Jak obniżyć koszty eksploatacji?

Istnieje sposób na redukcję generowanych kosztów, co wiąże się z wyborem sprawdzonego partnera. Dla przykładu, firma Elektrobim opracowała autorski model usług, zapewniając swym klientom doskonałe dopasowanie napędu dla indywidualnych potrzeb, precyzyjny montaż, najwyższe standardy produktów oraz kompleksowy pakiet serwisowy. Eksperci dysponują również modelami przeznaczonymi do samodzielnego montażu, co znacznie obniża generowane koszty – przykładem jest typ ETM-01 FORTIS.  Wszystkie te elementy niwelują ryzyko awarii i optymalizują koszty działania!

Artykuł partnera

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ Rodzaje wentylacji

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x