15 49.0138 8.38624 none both 0 4000 1 0 horizontal https://justnature.pl 300 1
sticky-logo

Ustroń – noclegi i apartamenty w górach Beskidu Śląskiego. Poznaj największe atrakcje miejscowości

23 maja, 2023
229 VIEWS
Noclegi Ustroń – widok na miasto i rzekę Wisłę z lotu ptaka

Chcesz znaleźć atrakcyjne miejsce na wypoczynek i noclegi? Ustroń to miejscowość położona w Beskidzie Śląskim – w dolinie Wisły, między grzbietami górskimi Małej i Wielkiej Czantorii oraz Równicy. Miasto pochwalić się może statusem uzdrowiska – w okolicy znajdują się źródła wód leczniczych i mineralnych. Noclegi w Ustroniu będą więc dobrym pomysłem na urlop dla osób ceniących aktywny wypoczynek, a także zwiedzanie interesujących, zabytkowych miejsc. To główne powody, dla których apartamenty w górach warto zabukować właśnie w Ustroniu!

Ustroń – noclegi w górach w słynnym uzdrowisku

Pierwsze wzmianki o Ustroniu pochodzą z łacińskich dokumentów z początku XIV wieku – wieś ta była wówczas zobowiązana do płacenia dziesięciny biskupstwu we Wrocławiu. Niewielka początkowo osada zaczęła się rozrastać w XVI wieku i wielokrotnie zmieniała właścicieli. Tamtejszymi włościami zarządzali zarówno szlachta, jak i kolejni książęta cieszyńscy.

Obecnie miasto Ustroń ma charakter typowo turystyczny. Ma na to wpływ m.in. mnogość szlaków pieszych i rowerowych, a także dobrze rozwinięta infrastruktura narciarska. Można tam bez problemu wynająć komfortowe, nowoczesne apartamenty Ustroń w dobrych cenach. Takie miejsca jak Zeta Park spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów.

A dlaczego konkretnie warto odwiedzić Ustroń? Noclegi w tej miejscowości to szansa na skorzystanie z naprawdę wielu atrakcji – oto subiektywna lista największych walorów miasta!

Apartamenty Ustroń – walory uzdrowiskowe

Noclegi w Ustroniu polecane są osobom, które przy okazji wypoczynku w górach chcą zadbać o swoje zdrowie. Miejscowość położona jest na granicy Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego, w jej najbliższej okolicy znajdują się liczne źródła wód leczniczych i mineralnych, w tym wody borowej, bromkowej, żelazistej oraz jodkowej.

Charakterystyczne dla zabudowy Ustronia są sanatoria i obiekty lecznicze o kształcie „piramidek”. To właśnie tam okoliczne wody wykorzystywane są jako element terapii m.in. chorób układu oddechowego, nerwowego oraz urazów w obrębie układu ruchu.

Pokoje Ustroń – dla fanów aktywnego wypoczynku

Gdy uda się już wynająć dopasowany do potrzeb apartament Ustroń, warto skorzystać ze wszystkich możliwości aktywnego wypoczynku, jakie daje miasteczko i jego najbliższe okolice. Znajduje się tam mnóstwo pieszych i rowerowych tras turystycznych – dość łagodnych, z krętymi ścieżkami ukrytymi między ścianami liściastych drzew.

Całą rodziną można się udać np. do Leśnego Parku Niespodzianek, gdzie na zabezpieczonym obszarze lasu bukowego można spotkać sarny, jelenie i muflony. Czasami uda się również zaobserwować majestatycznego orła bielika. Inne atrakcje dla aktywnych to np. park linowy, staw kajakowy, letnie rajdy quadami i zimowe kuligi.

Apartament Ustroń – poznaj zabytki miasta

Miasto Ustroń pochwalić się może również kilkoma ciekawymi zabytkami. Jednym z nich jest kościół pod wezwaniem św. Klemensa, zbudowany na pozostałościach XV-wiecznego kościoła drewnianego. Znajduje się tam m.in. barokowo-klasycystyczna ambona, drewniane stacje drogi krzyżowej oraz organy z początku XX wieku. Spacerując po Ustroniu, warto obejrzeć drewniany kościół św. Anny leżący na Szlaku Architektury Drewnianej Województwa Śląskiego, karczmę pochodzącą z końca XVIII wieku oraz zespół dawnej huty „Klemens”, gdzie obecnie ma siedzibę Muzeum Ustrońskie im. Jana Jarockiego.

Walory uzdrowiskowe, piękna przyroda, wiele opcji aktywnego spędzania czasu, komfortowe apartamenty – Ustroń to ciekawa miejscowość zarówno na krótki urlop, jak i dłuższe wakacje. Noclegi w górach nigdy Cię nie zawiodą!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Rogaliński Park Krajobrazowy – nie tylko dęby!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x