15 49.0138 8.38624 none both 0 4000 1 0 horizontal https://justnature.pl 300 1
sticky-logo

Kamienie szlachetne o różnych kolorach. Przegląd najpopularniejszych

20 czerwca, 2022
321 VIEWS
Kolory kamieni szlachetnych – w jakich barwach występują

Kamienie szlachetne to niesamowite dodatki różnych wyrobów jubilerskich. Dzięki nim możliwe jest uatrakcyjnianie biżuterii, która sprawdza się doskonale na urodziny czy zaręczyny, a także bez specjalnej okazji. Występują w wielu wariantach kolorystycznych, co sprawia, że każdy może dopasować ich wygląd do indywidualnych upodobań. Wiesz, w jakich barwach najczęściej można spotkać kamienie szlachetne? Sprawdź, które są najpopularniejsze.

Biżuteria ozdobiona kamieniami szlachetnymi świadczy o luksusie, poza tym jest symbolem piękna. Nic dziwnego, że wyroby jubilerskie z takimi dodatkami są chętnie wręczane m.in. z okazji zaręczyn czy innej ważnej okazji. Bardzo ładnie się prezentują i są wytrzymałe, w związku z czym mogą być używane przez długi czas. Ciekawą zaletę kamieni szlachetnych stanowi to, że po oszlifowaniu występują w różnych kolorach. Doradca klienta pracujący w sklepie jubilerskim Fugart mówi: Cechą charakterystyczną kamieni szlachetnych są wysoki połysk oraz twardość. Pięknie odbijają one światło, dzięki czemu ich błysk jest widoczny już z daleka. Ponadto wyróżniają się czystością barwy oraz odpornością na różne uszkodzenia. Bogaty wybór ich kolorów umożliwia dopasowanie biżuterii do własnych preferencji.

Barwy kamieni szlachetnych

Kamienie szlachetne występują w różnych kolorach, a nawet w wielu odcieniach jednej barwy. Najlepiej prezentują się w świetle, które w piękny sposób odbija ich kolor. Najczęściej wybierana jest biżuteria z dodatkiem białych, czerwonych, zielonych oraz niebieskich kamieni szlachetnych. Wśród białych oraz przezroczystych modeli dominują diamenty, czyli oszlifowane brylanty. Na uwagę zasługują również perły, które uważane są za symbol luksusu oraz elegancji. Kamienie w tych odcieniach świadczą o niewinności, czystości oraz pokoju. Bardzo często wybierane są także wyroby jubilerskie z czerwonymi kamieniami szlachetnymi. Pierścionek z rubinem doskonale sprawdza się na zaręczyny, ponieważ symbolizuje miłość, oddanie oraz pasję. Poza tym kamienie w tym odcieniu kojarzą się z pewnością siebie oraz dużą odwagą.

Nieco delikatniej wygląda biżuteria ozdobiona zielonymi kamieniami szlachetnymi. Wśród nich najczęściej występują szmaragdy, które uznaje się za symbol sił witalnych, nadziei oraz wiary. Kojarzą się także z płodnością, dlatego chętnie są wręczane parom, starającym się o dziecko. Kamienie w tych odcieniach uznaje się też za symbol bezpieczeństwa, harmonii oraz szacunku. Oprócz szmaragdu w takim kolorze występuje m.in. agat czy szafir. Częstym wyborem są również niebieskie kamienie szlachetne, które prezentują się naprawdę ślicznie. Wyglądają bardzo delikatnie, nie rzucają się w oczy z daleka, ale mają swój urok. Kojarzą się głównie ze spokojem, bezpieczeństwem oraz szczerością. Stanowią też symbol duchowości i młodości. Przypisuje się im właściwości uspokajające i wzmacniające intuicję. Do ich grona zalicza się m.in. tanzanit oraz akwamaryn.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Jak palić liście laurowe?

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x