15 49.0138 8.38624 none both 0 4000 1 0 horizontal https://justnature.pl 300 1
sticky-logo

Jak utrzymać śnieżną biel zębów na dłużej?

19 sierpnia, 2022
353 VIEWS
wybielanie zębów

Idealnie białe zęby to marzenie prawdopodobnie każdego. Niestety choć osiągnięcie tego efektu jest stosunkowo łatwe, o tyle jego utrzymanie to już wyzwanie. Jak wybielić zęby i jak utrzymać ich śnieżnobiałą barwę? Podpowiadamy, jakich zasad przestrzegać i jakie metody zastosować, aby zęby były białe.

Wybielanie zębów – jak to zrobić?

Każdego dnia spożywamy pokarmy, które zagrażają naszym zębom. Nie tylko pod kątem zdrowotnym, ale również ich barwie. Dlatego też z czasem w zasadzie u każdego na zębach pojawia się nieestetyczny nalot. Co zrobić, aby odzyskać śnieżnobiałe zęby? Na czym polega wybielanie zębów?

Wiele osób próbuje wybielić zęby na własną rękę. Stosują pasty wybielające i rozmaite środki z drogerii lub apteki. Niestety wybielanie zębów w ten sposób jest tylko umiarkowanie skuteczne. Aby efekt był rzeczywiście widoczny, trzeba udać się do dentysty i to tam przeprowadzić wybielanie. Stosując specjalistyczne metody, dentysta sprawi, że zęby odzyskają swój dawny blask. Jednak jak go utrzymać?

Odpowiednia dieta to podstawa

Chcesz, aby efekt wybielania zębów był długotrwały? W takim razie przestrzegaj odpowiedniej diety. Przede wszystkim warto unikać pożywienia zawierającego barwniki. W rzeczywistości całkowite unikanie wszystkich takich pokarmów jest niemożliwe. Niemniej można znacząco ograniczyć ich spożycie. Ponadto na przykład kawę czy kolorowe napoje można spożywać przez słomkę – to zdecydowanie pomaga zębom. Oczywiście niewskazane jest też palenie papierosów. To jeden z czynników najintensywniej wpływających na kolor zębów.

Samodzielne wybielanie i zabieg retuszowania

Dieta to czynnik kluczowy, jeśli chodzi o utrzymywanie efektów wybielania zębów. Jednak niejedyny. Warto stosować domowe metody wybielania, takie jak choćby pasty z węglem aktywnym. Jeśli chodzi o utrzymywanie efektów profesjonalnego wybielania, spisują się one całkiem dobrze. Kolejna propozycja to zabieg retuszowania. To polecany przez dentystów prosty zabieg, który ma odświeżyć efekt zapewniony przez wybielanie zębów w gabinecie specjalisty.

Zapraszamy na zabiegi: wybielanie zębów Poznań

ZOBACZ RÓWNIEŻ  Jaki olejek do masażu bańką chińską?

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x