Zabieg karboksyterapii jest jednym z najbardziej skutecznych zabiegów tego typu, spośród wielu zabiegów mających na celu poprawić wygląd skóry lub zredukować jej niedoskonałości.
Czy karboksyterapia działa?
Zabieg karboksyterapii jest jednym z najbardziej skutecznych zabiegów tego typu, spośród wielu zabiegów mających na celu poprawić wygląd skóry lub zredukować jej niedoskonałości. Stał się on ostatnio częściej stosowany ze względu na to, że nie występują po nim żadne skutki uboczne ani dodatkowe problemy.
Ponadto karboksyterapia jest bardzo wygodna, gdyż jesteśmy wstanie wykonać ją na prawie każdym miejscu na ciele. Dodatkowo prawie w 100% przypadków po zabiegu zyskujemy oczekiwane wcześniej przez nas efekty, czyli:
- usunięty cellulit
- zniwelowanie cieni spod oczu
- usunięte blizny pozabiegowe czy potrądzikowe
- brak opadającej powieki
- ujędrnienie i uelastycznienie skóry
- usunięcie zmarszczek oraz zmian skórnych
- redukcja nadmiernie widocznych naczynek
- usunięcie zwiotczałej skóry (najczęściej z obszaru ud lub brzucha)
Wymienione powyżej efekty zabiegu karboksyterapii to główne powody, dla których pacjenci chętnie decydują się na zabiegi tą metodą. Utrzymywanie się efektów karboksyterapii zależy od celu wykonywanego o zabiegu. Wszystko zależy od celu wykonywanego zabiegu.
Usunięte rozstępy wcale nie powracają, cellulit czy zredukowana tkanka tłuszczowa, mogą ponownie się pojawić w zależności od trybu życia osoby poddanej zabiegowi oraz w zależności od tego czy pacjent przestrzega zaleceń pozabiegowych.
W celu poprawy trwałości zmian pozabiegowych zalecane są również zabiegi przypominające – powinny być one wykonywane raz na trzy lub cztery miesiące. W przypadku skóry w miejscach takich jak: pod oczami, na dłoniach, na dekolcie czy plecach, zalecane są zabiegi przypominające oraz odpowiednio dobrana pielęgnacja domowa – najlepiej rano i wieczorem, używać środków poleconych przez dermatologa lub specjalistę, który wykonywał nam zabieg.
W przypadku, jeśli nie podejmiemy żadnego trudu w postaci pielęgnacji miejsca lub miejsc w których zabieg był wykonywany oraz nie poddamy się żadnym zabiegom przypominającym to ryzykujemy skróceniem występowania efektów zabiegu. Bez systematycznej pielęgnacji i realizacji zaleceń pozabiegowych, skóra wróci do wyglądu przed zabiegiem, a pieniądze i czas poświęcony na zabieg, będziemy mogli uznać za zmarnowane z własnego zaniedbania.
Jaki jest koszt zabiegu karboksyterapii?
W przypadku cen zabiegów medycyny estetycznej bywa różnie. Jest to bowiem wszystko zmienne, a dodatkowo zależy jeszcze od wielu czynników. Bardziej doświadczona osoba wykonująca zabieg, będzie miała wyższą cenę usługi, ponieważ jest to usługa bardziej wiarygodna.
W cenę wlicza się też sprzęt jaki dana klinika używa do wykonywania zabiegu, czym bardziej jest on profesjonalny tym więcej nas usługa kosztuje. Kolejnym ważnym czynnikiem jest czas trwania usługi, jak to się mówi “czas to pieniądz”, więc czym więcej zajmiemy go specjaliście tym więcej musimy zapłacić. Miejsce zabiegu jest mocno powiązane z czasem zabiegu, ponieważ czas zależy od powierzchni, na której zabieg będzie wykonywany jest ona ważna, jeżeli chodzi o wyznaczenie ceny.
Na czym polega zabieg karboksyterapia?
Jest to zabieg medycyny estetycznej, który poprawia wygląd i stan zdrowia skóry. Podczas zabiegu wykorzystywany jest dwutlenek węgla, który pozwala poprawić jakość skóry bez wykorzystywania inwazyjnych metod – brak użycia skalpela czy innych metod chirurgicznych.
Dwutlenek węgla wstrzykiwany jest pod skórę igłami o bardzo małej średnicy – lecz czasami po zabiegu w miejscu, w którym skóra była nakłuwana pojawiają się niewielkie siniaki. Wskutek czego nasze naczynia krwionośne rozszerzają się, przez co skóra staje się lepiej dotleniona oraz bardziej odżywiona. W dodatku, dzięki temu zabiegowi, komórki tłuszczowe rozpadają się.
Zabieg ten jest bardzo korzystny, a ostatnimi czasy korzysta z niego coraz więcej osób. Trzeba jednak pamiętać, że zanim zdecydujemy się na zabieg tego typu musimy najpierw dokładnie przeanalizować, czy istnieją jakieś przeciwwskazania do wykonania zabiegu oraz dowiedzieć się czy nie należymy do grupy osób, które powinny, poszukać alternatywy, jeśli chodzi o ten rodzaj kuracji.
Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są:
- choroby płuc
- trądzik
- nowotwory
- przebyty zawał serca
- miażdżyca
- cukrzyca
- hemofilia
- ciąża
- nadciśnienie tętnicze
- opryszczka
- przebyty udar mózgu
- niewydolność nerek lub serca
- karmienie piersią
- zakrzepica żylna
Jeżeli zaliczamy się do osób z powyższymi schorzeniami, to na pewno nie powinniśmy robić tego zabiegu. Oczywiście niektóre z nich są tylko ograniczeniem czasowym: ciąża, opryszczka czy trądzik. Leczy takie jak: hemofilia czy przebyty zawał serca, skreślają tego typu zabiegi z listy rzeczy, które możemy zrobić.
Trzeba pamiętać, że przed jakimkolwiek zabiegiem powinniśmy udać się do lekarza oraz dopytać o to czy możemy się poddać wybranej metodzie medycyny estetycznej. Sprawdzony sprzęt do karboksyterapii znajdziesz tutaj.