15 49.0138 8.38624 none both 0 4000 1 0 horizontal https://justnature.pl 300 1
sticky-logo

Dlaczego warto kupić profesjonalny inkubator do wylęgu jaj, zamiast wykonywać go samodzielnie?

22 lipca, 2022
301 VIEWS
Inkubatory do wylęgu jaj - zrobić samemu czy kupić

Prowadzisz swoją własną fermę drobiu? A może hodujesz jaja do użytku domowego. Inkubator do wylęgu jaj to podstawowe narzędzie, które w znacznym stopniu ułatwi ten proces. Zastanawiasz się, jaki inkubator jest najlepszy? Rozważasz samodzielne wykonanie wylęgarni, ale nie wiesz, czy to doby pomysł? Sprawdź, czym różni się profesjonalny inkubator od domowych, amatorskich rozwiązań.

Czy warto samodzielnie zrobić inkubator do jaj?

Hodowcy drobiu coraz częściej decydują się na amatorsko wykonane inkubatory. Decyzję taką tłumaczą chęcią oszczędzenia pieniędzy oraz dostosowaniem urządzenia do swoich potrzeb. Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że to świetny pomysł. Jednak jak to wygląda w rzeczywistości?

Samodzielne wykonanie inkubatora do wylęgu jaj nie należy do najłatwiejszych zadań. Proces taki wymaga od wykonawcy specjalistycznej wiedzy w danej dziedzinie, aby efekt nie był rozczarowujący. W przeciwnym razie cała praca może pójść na marne.

Inkubator składa się z wielu elementów, które muszą ze sobą współgrać, dlatego nie obejdzie się również bez zakupów. Szukając poszczególnych części nietrudno natrafić na tandetne produkty, które w znacznym stopniu zmniejszą efektywność wylęgarni.

Oczywiście, jeśli do produkcji inkubatora podejdzie się z porządnym przygotowaniem, końcowy wytwór może spełniać wszystkie Twoje oczekiwania i stanowić ciekawą alternatywę dla profesjonalnych modeli. Jednak proces ten wymaga trochę czasu.

Profesjonalne inkubatory do wylęgu jaj – zalety

Zakup inkubatora do wylęgu jaj to przede wszystkim prostsza, a w wielu przypadkach również bardziej opłacalna metoda od własnoręcznie wykonanej wylęgarki. Stawiając na produkty prosto ze sklepowych półek, masz pewność, że są one odpowiednio przetestowane i sprawne. Co więcej, profesjonalne inkubatory często wyposażone są w różnego rodzaju udogodnienia.

Dodatkowe funkcje takie jak cyfrowe wskaźniki temperatury i wilgoci w znacznym stopniu zwiększają komfort użytkowania ze sprzętu. Ogromny wybór inkubatorów umożliwia dostosowanie ich do potrzeb zarówno indywidualnych klientów, jak i większych hodowli.

Szukasz wysokiej jakości sprzętu umożliwiającego oraz usprawniającego hodowlę drobiu? Koniecznie zapoznaj się z szerokim asortymentem sklepu BIO-EGGS, który w swojej dziedzinie ma już naprawdę bogate doświadczenie.

Certyfikowane modele są zgodne z obecnie panującymi standardami, przez co nowoczesne inkubatory w większości przypadków są energooszczędne. Rozwiązanie takie w porównaniu z samodzielnie wykonanymi wylęgarkami pozytywnie wpłynie na rachunki za prąd.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Jak działa skup oleju przepracowanego?

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x