15 49.0138 8.38624 none both 0 4000 1 0 horizontal https://justnature.pl 300 1
sticky-logo

Farba oczyszczająca powietrze – czym jest?

22 lipca, 2021
1047 VIEWS
farba-oczyszczajaca-powietrze

Nową jakością na polskim rynku jest farby przeciwgrzybiczne, przeciwpleśniowe i usuwające zanieczyszczenia z powietrza w pomieszczeniach mieszkalnych. Ta ekologiczna mieszanka, czyli farba oczyszczająca powietrze dostępna jest w szerokiej gamie kolorystycznej i podbiła już niejeden europejski rynek. Jej działanie oparte na nowoczesnym systemie, bazuje na procesie fotokatalizy, który przebiega naturalnie na pomalowanych powierzchniach.

Fotokataliza – co to?

Na początku warto zdefiniować pojęcie fotokatalizy. Jest to skuteczna metoda oczyszczania powietrza, która sprawia, że różne niepożądane zapachy są dla nas mniej uciążliwe. Jej główną zaletą jest przyspieszenie reakcji chemicznych zachodzących przy udziale światła.  W jej wyniku powstają rodniki wodorotlenowe, które są w stanie rozłożyć takie organiczne zanieczyszczenia jak np. grzyby, bakterie, oleje, spaliny samochodowe, czy gazy o nieprzyjemnych zapachu.

Farba oczyszczająca powietrze – charakterystykafarby-oczyszczajace-powietrze

Pomalowanie powierzchni mieszkalnych farbami nowej generacji pomaga unieszkodliwić zanieczyszczenia pojawiające się w naszych wnętrzach dzięki ich właściwościom fotokatalicznym. Te nowoczesne, ekologiczne farby są w dodatku hipoalergiczne, usuwają z powietrza smog i formaldehydy. Ich działanie jest nie tylko udowodnione naukowo, ale i sprawdzone w praktyce. Mogą być stosowane tam, gdzie przebywają uczuleniowcy. Farba oczyszczająca powietrze to świetne rozwiązanie dla alergików, które pomoże im w oddychaniu pozbawionym zanieczyszczeń powietrzem. To bardzo wiele dla osób, których dolegliwości dokuczają im nawet we własnych czterech kątach.

Farby oczyszczające powietrze – zalety

Te ekologiczne farby pozbywają się zanieczyszczeń, które na nich osiadają, z którymi mają kontakt. Są wydajne i działają nawet przez wiele lat, dzięki czemu efekt czystego powietrza we własnym domu może utrzymać się na długi czas. Można nimi malować powierzchnie kuchni i łazienek, dzięki czemu dodatkowo zabezpieczymy te pomieszczenia przed możliwością wystąpienia pleśni i grzyba na ścianach i sufitach.

Mimo, że farba oczyszczająca powietrze to wciąż duża nowość, na rynku polskim dostępnych jest już kilka takich inteligentnych farb antysmogowych o różnej skuteczności oferowanych przez kilku producentów. Część z nich redukuje obecność formaldehydu nawet o 60% po pomalowaniu wszystkich ścian. A jeśli chce się zyskać lepsze wyniki (ok. 80%) dobrze jest także pomalować nią sufit. Nie trzeba się martwić o dostępne kolory, bo wiele producentów ma w swojej ofercie szeroki wachlarz odcieni i barw.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Biegunka po soku z kiszonej kapusty – czy to możliwe?

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] nowe życie. Eksperymentując z wykorzystaniem różnych przedmiotów, można stworzyć piękne wnętrza czy prezenty, które będą cieszyły oko […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x