15 49.0138 8.38624 none both 0 4000 1 0 horizontal https://justnature.pl 300 1
sticky-logo

Ekstrakt z pestek grejpfruta – naturalny i bezpieczny naturalny stymulator wzrostu roślin

16 kwietnia, 2022
465 VIEWS
ekstrakt-z-pestek-grejpfruta

Nic tak nie relaksuje, jak obecność pięknych krzewów i rabatek, które cieszą oczy pięknymi kwiatami, pieszcząc też Twój zmysł węchu. Jeżeli masz w ogrodzie lub na działce rośliny ozdobne z pewnością chcesz, by wyglądały one imponująco. Wiele osób stosuje w tym celu stymulatory wzrostu. Na rynku znaleźć można preparaty syntetyczne, ale też i takie, które są całkowicie naturalne. Jedną z naturalnych substancji tego typu jest ekstrakt z pestek grejpfruta.

Wyciąg z grejpfruta – po co w ogóle stosuje się stymulatory wzrostu?

Stymulatory wzrostu to substancje, które mają powodować intensywniejszy wzrost roślin oraz ich lepsze ukorzenianie. Stosuje się je w formie oprysków, a także podlewa zawierającymi je roztworami świeżo wysiane nasiona. Wiele stymulatorów wzrostu ma dodatkowe właściwości, dzięki którym rośliny będą zdrowe i nie są atakowane przez popularne choroby.

Niektóre preparaty tego typu nie są jednak obojętne dla środowiska i zdrowia potraktowanych nimi roślin. Mogą być też szkodliwe dla innych organizmów w Twoim ogrodzie, zaburzając jego równowagę. Ekstrakt z grejpfruta pozbawiony jest tych szkodliwych efektów.

ekstrakt-z-grejpfruta

Ekstrakt z pestek grejpfruta – jakie niesie ze sobą korzyści?

W ogrodzie sprawdza się doskonale, gdyż jest to środek bezpieczny, naturalny i biodegradowalny. W początkowym etapie wspomaga rośliny w procesie ukorzeniania. Przyrost korzeni jest dzięki niemu znaczący, przekraczając 30% przy regularnym stosowaniu.

Bardziej rozbudowany system korzeniowy oznacza większą efektywność w pobieraniu przez roślinę substancji odżywczych z gleby, a więc będzie ona mocniejsza, lepiej odżywiona i zdrowsza. Dodatkowo będzie ona mogła dzięki temu wytworzyć więcej zielonych części, a także kwiatów.

Naturalna stymulacja wzrostu roślin przy pomocy takiego preparatu to jednak niejedyna jego korzyść, gdyż zapobiegnie on wielu chorobom wśród Twoich kwiatów i pomoże zwalczać te już zaistniałe. Ekstrakt z grejpfruta ma między innymi właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze.

Jedną z groźnych dla Twoich krzewów i rabatek jest plamistość liści, która jest typową chorobą grzybową wielu roślin. Oszpeca ona całą roślinę, mogąc doprowadzić do jej obumarcia. Inne choroby, jakim zapobiega ten ekstrakt, to fuzarioza, szara pleśń, zgorzele, mączniaki i rdze.

Ekstrakt z pestek grejpfruta działa więc na wielu poziomach, z jednej strony wspomagając wzrost rośliny w sposób bezpośredni, a z drugiej – zapobiega on chorobom przez zahamowanie ich rozwoju. Naturalna stymulacja roślin z jego użycie doskonale sprawdzi się nie tylko w Twoim ogrodzie. Sprawdzi się też w domu, dzięki czemu zadziwisz domowników i gośćmi pięknymi roślinami doniczkowymi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Olsza czarna – drzewo z supermocami

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x