15 49.0138 8.38624 none both 0 4000 1 0 horizontal https://justnature.pl 300 1
sticky-logo

Eko-odpowiedzialność w zakupach firmowych – Wybór sprzętu a dbałość o środowisko

8 lutego, 2024
41 VIEWS
Spotkanie w eko-firmie

W dzisiejszym świecie, kiedy troska o środowisko staje się priorytetem, także w sferze biznesowej. Szczególnie istotny jest wybór sprzętu, który nie tylko spełnia wymagania technologiczne, ale także minimalizuje negatywny wpływ na planetę. Już teraz poznajcie zrównoważone praktyki w zakupach firmowych, które są oparte o eko-odpowiedzialność.

Eko-odpowiedzialność w zakupach firmowych

Wybierając sprzęty o niskim zużyciu energii, firmy nie tylko oszczędzają, ale także zmniejszają swój ślad węglowy. Energooszczędne urządzenia przyczyniają się do redukcji emisji gazów cieplarnianych. Jest to bezpośredni udział w walce ze zmianami klimatycznymi. Co więcej, kupując sprzęt wysokiej jakości, firmy inwestują w dłuższą żywotność urządzeń. To oznacza mniej odpadów elektronicznych i mniejsze zapotrzebowanie na nowe produkty.

Mimo wszystko eko-odpowiedzialność skupia się również na odpowiednim podejściu przy nabytku nowych urządzeń, jak i pozbywania się tych, które nie nadają się do użytku. Jak wiadomo, zużyte i popsute urządzenia nie mogą być wyrzucane do zwykłych kontenerów na odpady. Z tego też względu ZUOP, uruchomił usługę, która zabiera i transportuje elektroodpady do zakładów, które zajmują się ich recyklingiem (jeśli jest możliwy) i utylizacją.

Nie każdy ma pojęcie, że ten rodzaj odpadów należy do bardzo szkodliwych dla naszej planety. Zawierają one niebezpieczne substancje, takie jak chrom, ołów, brom, rtęć, czy też kadm. W rezultacie, przy nieodpowiednim pozbyciu się odpadów te mogą dostać się do gleby i wód gruntowych. Taki rozwój wypadków niesie za sobą katastrofalne skutki.

Jak wybierać sprzęt dbając o środowisko?

Wróćmy do kolejnych propozycji, które pomogą wam w dokonywaniu świadomych zakupów w kwestii eko-odpowiedzialności. Jako przedsiębiorstwo wybierajcie produkty, które są wykonane z trwałych materiałów lub zawierają części podlegające łatwej recyklingowi. Dzięki temu zmniejszycie zużycie surowców oraz ilość elektroodpadów.

Wdrażanie wspominanych praktyk w firmie zaczyna się od świadomych pracowników. Dlatego tak ważne jest prowadzenie działań edukacyjnych. Mowa oczywiście o tym, które pomogą zrozumieć, dlaczego troska o planetę jest istotna, także w kontekście zakupów firmowych. W ten sposób zbudujecie z pracownikami wspólną świadomość i sumienie dotyczące zanieczyszczania środowiska.

Wymienione działania mogą mieć ścisły wpływ na zwiększenie autorytetu waszej działalności. Poprawicie tym swój PR w oczach odbiorców i pracowników, a przy tym zrobicie coś dobrego. Oznacza to, że możecie wpłynąć na wasz wizerunek i dodać do niego dbałość o ekologię i planetę.

Artykuł partnera

ZOBACZ RÓWNIEŻ Palowanie fundamentów

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x