15 49.0138 8.38624 none both 0 4000 1 0 horizontal https://justnature.pl 300 1
sticky-logo

Depilacja laserowa – jak długo utrzymują się jej efekty?

18 lipca, 2022
298 VIEWS
Depilacja laserowa

W ostatnich latach depilacja laserowa znacznie zyskała na popularności. Wynika to z niepodważalnych zalet tego rozwiązania. Powszechnie uważa się, że laserowe usuwanie owłosienia gwarantuje doskonałe efekty już na stałe. Czy jest tak rzeczywiście? Od czego zależy czas utrzymywania się efektów zabiegu i na czym on tak naprawdę polega? Na te i inne pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Na czym polega laserowe usuwanie owłosienia?

Warto zacząć od krótkiego wyjaśnienia, czym jest depilacja laserowa, czyli na czym polega laserowe usuwanie owłosienia. Otóż jest to zabieg wykonywany przy użyciu specjalistycznego urządzenia, emitującego wiązkę laserową. Jest ona nakierowywana na mieszek włosowy. Zostaje przez niego pochłonięta za sprawą występującej w mieszku melaniny. W konsekwencji mieszek zostaje zniszczony, przez co włos pada i zwykle już więcej nie odrasta.

Stałe efekty depilacji laserowej

Często poleca się depilację laserową ze względu na możliwość trwałego usunięcia włosów. Jednak czy rzeczywiście laserowe usuwanie owłosienia jest tak skuteczne? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Z pewnością nigdy nie wystarczy jednokrotne przeprowadzenie zabiegu. Konieczne są powtórzenia, przeprowadzane w odstępach kilku tygodni. W wielu przypadkach po 5-6 powtórzeniach zabiegu zostają usunięte wszystkie włosy, które już nigdy nie odrastają. Dzieje się tak głównie u osób z ciemnym owłosieniem. Mają one więcej melaniny, zatem mieszki pochłaniają większe ilości lasera.

Występują jednak pewne czynniki, które mogą powodować odrastanie pojedynczych włosków, u niektórych osób. Odpowiadają za to przede wszystkim zdolności regeneracyjne organizmu, które powodują odrodzenie pojedynczych mieszków włosowych. Efekt ten bywa wywoływany również przez zmiany hormonalne, będące konsekwencją chorób, zażywanych leków, a także ciąży. Jeśli po laserowym usuwaniu owłosienia pojedyncze włosy odrastają, warto co pewien czas, raz na rok lub dwa, wykonywać zabiegi przypominające. Generalnie jednak nie ma skuteczniejszej metody usuwania owłosienia niż depilacja laserowa.

Zapisz się już dziś: laserowe usuwanie owłosienia Poznań

ZOBACZ RÓWNIEŻ Kaszak na powiece – czym jest i jak go usunąć?

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x