15 49.0138 8.38624 none both 0 4000 1 0 horizontal https://justnature.pl 300 1
sticky-logo

Czym jest program Moje Ciepło i kto może z niego skorzystać?

22 grudnia, 2023
78 VIEWS
Czym jest program Moje Ciepło i kto może z niego skorzystać

Zgodność z eko-trendami, ekonomia oraz troska o indywidualne potrzeby inwestorów to trzy filary budujące program priorytetowy Moje Ciepło. Jest to innowacyjna odpowiedź na zapotrzebowanie rynku, a jednocześnie sposób na ograniczenie niskiej emisji oraz propagowanie odnawialnych źródeł energii.

Program Moje Ciepło – dlaczego warto?

Program priorytetowy Moje Ciepło to propozycja skierowana do inwestorów indywidualnych, myślących przyszłościowo zarówno pod kątem ekologii jak i ekonomii. Z jego pomocą, możliwe jest wsparcie zakupu i montażu pomp ciepła dla nowych budynków jednorodzinnych. Odpowiednio dobrane źródła ciepła to najlepszy sposób na zminimalizowanie powstawania niskiej emisji oraz zmniejszenie wykorzystywania paliw kopalnych.

Cele programu

Głównym celem programu Moje Ciepło jest wsparcie rozwoju ogrzewnictwa indywidualnego oraz energetyki prosumenckiej. Program priorytetowy koncentruje się na obszarze powietrznych, wodnych i gruntowych pomp ciepła w nowych budynkach mieszkalnych jednorodzinnych.

Rodzaje przedsięwzięć współfinansowanych w ramach programu

W ramach programu możliwe jest uzyskanie współfinansowania inwestycji polegającej na zakupie i montażu nowych pomp ciepła. Do programu kwalifikują się budynki jednorodzinne wykorzystujące pompy ciepła do celów ogrzewania lub ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. W ramach programu współfinansowaniu inwestycji podlegają:

  • pompy gruntowe – pompy ciepła grunt/woda i woda/woda z osprzętem, zbiornikiem akumulacyjnym/buforowym, zbiornikiem ciepłej wody użytkowej z osprzętem,
  • pompy powietrze/powietrze w systemie centralnym obsługującym cały budynek, wraz z osprzętem,
  • pompy powietrze/woda z osprzętem, zbiornikiem akumulacyjnym/buforowym, zbiornikiem CWU z osprzętem.

By móc skorzystać ze współfinansowania, w budynku nie może znajdować się źródło ciepła na paliwa stałe.

Więcej o współfinansowanych inwestycjach

W zakres współfinansowanych inwestycji wchodzą m.in. zakup i montaż gruntowych pomp ciepła, pomp ciepła typu powietrze/powietrze oraz pompy ciepła typu powietrze/woda. Na realizację celu programu przeznaczono do 600 000 000 zł. Beneficjentami programu są osoby fizyczne będące właścicielami lub współwłaścicielami nowego budynku mieszkalnego jednorodzinnego. W ramach programu oferowane jest dofinansowanie w formie dotacji do 30% albo do 45% kosztów kwalifikowanych, z maksymalną kwotą dofinansowania na poziomie 21 tys. zł.

Dzięki programowi Moje Ciepło, możliwe jest uzyskanie dofinansowania do zakupu i montażu nowych pomp ciepła spełniających najwyższe normy. Można zatem łączyć troskę o środowisko naturalne z oszczędnościami.

Szukasz firmy, która pomoże Ci dobrać odpowiedni model i zajmie się montażem pompy ciepła w Rudzie Śląskiej? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy AirClean, oferującej szeroką gamę pomp ciepła zgodnych z wymaganiami programu Moje Ciepło.

Artykuł partnera

ZOBACZ RÓWNIEŻ Sprawmy aby w naszym domu było czysto nawet w zakamarkach

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x