15 49.0138 8.38624 none both 0 4000 1 0 horizontal https://justnature.pl 300 1
sticky-logo

Chcesz założyć pierwsze kolczyki swojemu dziecku? Zrób to bezpiecznie.

23 stycznia, 2023
259 VIEWS

Przekłuwanie uszu dziecka jest popularną czynnością wykonywaną w salonach kosmetycznych. Jednak nawet w przypadku tak drobnego zabiegu wato zaplanować jego szczegóły, by niewielkie rany w uszach goiły się szybko i bez przykrych konsekwencji. Na szczęście istnieje kilka czynników, na które rodzice mają wpływ, by zakładanie pierwszych kolczyków było wyłącznie miłym wspomnieniem. Które aspekty wziąć pod uwagę, by bezpiecznie przekłuć dziecku uszy? Na co zwrócić uwagę?

Kolczyki dla dziecka — kiedy jest bezpieczny czas na ich założenie?

Według aktualnej wiedzy nie ma żadnych przeciwwskazań, by założyć kolczyki dla niemowlaka. Nawet w tak wczesnym wieku dziecka rodzice decydują się na ten krok po to, by ich pociecha nie miała w przyszłości w pamięci wizyty w obcym miejscu, jakim jest salon kosmetyczny.

Niekiedy jednak u niemowląt pojawia się problem nieświadomego pociągania uszu i kolczyków. Wtedy może dojść do różnego rodzaju podrażnień i otarć, a kolczyki dla niemowlaka mogą zostać zgubione. Między innymi z tego powodu niektórzy rodzice postanawiają przesunąć moment przekłucia uszu, aż dziecko będzie miało kilka lat i świadomie przejdzie przez cały ten proces.

To rodzic najlepiej wie, kiedy moment na założenie biżuterii będzie najwłaściwszy dla jego malucha, dlatego to jemu powinno się pozostawić tę decyzję.

Jakie pierwsze kolczyki wybrać, by były dla dziecka najzdrowsze?

Wykazano, że wiele osób na całym świecie (w tym również dzieci) cierpi na nieprzyjemne dolegliwości związane z alergią kontaktową na metale szlachetne, a także pallad, kadm i nikiel. Ciężko przewidzieć, który z nich u malucha mógłby wywołać niepożądane reakcje, dlatego też absolutnie najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest wybranie dla dziecka biżuterii hipoalergicznej. Takie kolczyki dla dziecka znaleźć można w szerokiej i różnorodnej ofercie marki Blomdahl, która w trosce o swoich najmłodszych klientów zaprojektowała efektowne wyroby jubilerskie, które w 100% są wolne od alergizujących metali. Z czego zatem są wykonane takie kolczyki? Z najwyższej jakości plastiku i tytanu medycznego, dzięki którym są niezwykle trwałe i odporne na czynniki zewnętrzne, ale również neutralne dla wrażliwej skóry dziecka. Co więcej, są bardzo atrakcyjne wizualnie, ponieważ dostępne są w kolorze złota, srebra, metalu i czerni. Mają także zdobienia wykonane z niewielkich kryształów lub perełek, co niewątpliwie dodaje im uroku.

Jaką metodą bezpiecznie założyć dziecku pierwsze kolczyki?

Już od wielu lat odchodzi się od przekłuwania uszu dzieciom za pomocą igły. Zwykle wiązało się to z bólem i przedłużonym czasem gojenia ran. Aktualnie wielu rodziców postanawia zaufać nowoczesnemu systemowi zakładania kolczyków marki Blomdahl, który powstał w Szwecji i w krajach skandynawskich, cieszy się ogromnym powodzeniem w aż 90% salonów.

Podstawą tej metody jest założenie kolczyków z tytanu lub plastiku medycznego, które dzięki nowatorskiej konstrukcji skracają czas gojenia niewielkich ran. Dodatkowo przy pomocy opatentowanego aparatu są zakładane jednocześnie na oboje uszu podczas jednego kliknięcia. To zdecydowanie zmniejsza stres dziecka i skraca czas spędzony w salonie. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, a dodatkowo przeprowadza się go według rygorystycznych zasad sterylności i antyseptyki. Dzięki temu nie ma obaw, że dziecko zostanie zakażone groźną chorobą wirusową.

By zwieńczyć bezpieczeństwo dziecka po zabiegu, należy miejsca przekłucia regularnie odkażać i przemywać. W efekcie dziecko będzie cieszyć się nowymi kolczykami bez stanów zapalnych i dokuczliwego swędzenia.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ Dlaczego warto stosować detoks sokowy?

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x